Ortodoncja (Aparaty na zęby)

Umów wizytę

W dzisiejszych czasach, gdy piękny uśmiech jest atutem w życiu zawodowym i prywatnym, ortodoncja stała się jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. W zakres ortodoncji wchodzą: kontrola rozwoju uzębienia i twarzy, korygowanie odchyleń we wzajemnym układzie zębów i kości części twarzowej czaszki. Poza poprawą wyglądu i samopoczucia, skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy i poprawę wymowy oraz łatwiejsze oczyszczanie zębów. Leczenie likwiduje poza tym dolegliwe bóle głowy związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych. Leczeniem ortodontycznym obejmujemy zarówno naszych najmłodszych pacjentów, jak i osoby dorosłe.

Profilaktyka ortodontyczna – polega na uwzględnianiu w wychowaniu dziecka czynników wpływających korzystnie na prawidłowy rozwój i wzrost zębów i szczęk oraz eliminowaniu czynników szkodliwych. Ten rodzaj leczenia przeznaczony jest głównie dla rodziców (porady) i małych dzieci. W tej fazie leczenie wizyty polegają na ocenie przez ortodontę zgodności postaci zgryzu u dziecka z normą dla jego wieku oraz prawidłowości funkcji takich jak: oddychanie, mowa, sposób połykania. W przypadku nieprawidłowości ortodonta zaleca wykonanie odpowiednich ćwiczeń lub leczenie prostymi aparatami.
W przypadku osób dorosłych po wykonaniu diagnostyki RTG z następową komputerową analizą cefalometryczną oraz po analizie modeli gipsowych zostaje ustalony plan leczenie, który następnie jest prezentowany Pacjentowi. W zależności od potrzeby dalsze leczenie może być przeprowadzone przez założenie aparatów stałych. Czasami zachodzi potrzeba zastosowania mini implantów ortodontycznych lub przeprowadzenia leczenia ortodontyczn0-chirurgicznego. Często są stosowane szyny deprogramujące lub aparaty retencyjne.

Odpowiednio wczesne konsultacje u ortodonty umożliwiają zdiagnozowanie wady na tyle wcześnie, że proces leczenia jest krótszy mniej uciążliwy i tańszy.
Współczesna ortodoncja pozwala nie tylko w odpowiedni sposób ustawić w stosunku do siebie powierzchnie zębów, ale również jest uzupełnieniem leczenia implantologicznego. Coraz częściej ortodoncja staje się jednym z etapów kompleksowego postępowania przygotwującego do leczenie protetycznego, implantologicznego lub periodontologiczneg np. podczas długotrwałego braku zębowego dochodzi do przechylenia się zębów sąsiednich w kierunku ubytku, co uniemożliwia wprowadzenia w ten obszar implantu z częściową koronową. Przyczyną jest brak odpowiedniej ilości miejsca.

Lek. dent. Justyna Ostrowska

Lek. dent. Justyna Ostrowska

Ortodonta

Wskazanie do konsultacji ortodontycznej u dziecka:

 • asymetria w rysach twarzy,
 • szkodliwe nawyki np. ogryzanie paznokci, ołówków, długopisów, ssanie palca, smoczka,
 • wada wymowy,
 • oddychanie ustami,
 • dysfunkcja języka,
 • stale otwarta buzia,
 • przedwczesna utrata zębów mlecznych (na skutek powikłań próchnicy),
 • nadmiernie wysunięta lub cofnięta bródka,
 • nieprawidłowe uszeregowanie zębów (stłoczenia lub szpary między zębami),

Wskazania do konsultacji ortodontycznej u dorosłych:

 • zgrzytanie zębów,
 • ścieranie zębów,
 • odsłanianie się szyjek zębów,
 • stłaczanie się zębów,
 • nadmierne odkładanie się kamienia,
 • objawy w postaci stłoczeń, obrotów zębów lub szpar między zębami

  Umów się na wizytę

  Nasz personel z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania oraz udzieli niezbędnych informacji dotyczących zakresu świadczonych usług.

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

  •   Potrzebujesz informacji?
    
  (+48) 71 307 38 86
  (+48) 600 779 715
  Logo - emamed - Dentysta Strzelin

  5 + 12 =

  Jak do nas dotrzeć?

  Strzelin, ul. Sosnowa 4 (boczna Staromiejskiej)

  Respektowane ubezpieczenia

  Inter, Signal Iduna, Luxmed, Medicover

  Dane Gabinetu

  EMA-MED Eleonora Kluba Jacek Tracz S.C.
  ul. Sosnowa 4, 57-100 Strzelin
  NIP: 914-156-48-09
  Numer rachunku firmowego (Santander Bank): 87 1090 2431 0000 0001 3036 4067

  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

  11 + 15 =

  EmaMed Strzelin

  EMA-MED
  ul. Sosnowa 4
  (boczna Staromiejskiej)
  57-100 Strzelin