Usługi stomatologiczne w Ema Med

Profilaktyka stomatologiczna to zapobieganie chorobom zębów i przyzębia. Systematycznie i prawidłowo stosowana pozwala osiągnąć najdoskonalsze efekty w postaci zdrowego uzębienia oraz pięknego uśmiechu.
Stomatologia wieku rozwojowego, czyli pedodoncja, to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką, leczeniem chorób zębów oraz tkanek je otaczających u naszych najmniejszych pociech.
Stomatologia zachowawcza stanowi podstawową dziedzinę stomatologii, wiążącą się z zasadą zdrowego i pełnego uśmiechu poprzez profilaktykę, zapobieganie oraz leczenie nawet najmniejszych ubytków tkanek zęba (próchnica), tak by cieszyć się jak najdłużej własnym uzębieniem.

Powikłaniem nieleczonej próchnicy zębów jest stan zapalny miazgi, martwica a w konsekwencji stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych. Leczeniem w takich przypadkach jest właśnie leczenie endodontyczne (kanałowe).

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina, której specjaliści zajmują się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

Pamiętaj, że leczenie protetyczne to nie tylko poprawa estetyczna istniejących zębów, to przede wszystkim odtworzenie utraconych.

. W zakres ortodoncji wchodzą: kontrola rozwoju uzębienia i twarzy, korygowanie odchyleń we wzajemnym układzie zębów i kości części twarzowej czaszki.

. Piękny uśmiech to zęby zdrowe, białe, ustawione prosto w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga nie tylko wykorzystania najnowocześniejszych technologii, pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.
W diagnostyce stomatologicznej szczególną pozycję zajmują badania radiologiczne, pozwalające na uzyskanie informacji niedostępnych innymi metodami diagnostycznymi.

Pierwsza wizyta stomatologiczna w Ema Med

Przewiń do góry